SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 15967333
nr 1596 7333
Bägare
2 st, silver, 1800-tal. Höjd: 6-6,5, vikt: 140 gr ca
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 5 februari 2024
kl 19:52:41
500 kr
600 kr
700 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver